Weight Sense / Lenf drenaj

 Weight Sense / Lenf drenaj

LENF DRENAJ  (WEİGHT SENSE) NEDİR? 
         
  Lenf Drenaj (Weight Sense) sistemi vücutta bağışıklık, savunma ve lenf sıvısının tamamının işlevlerini yerine getiren sistemdir.
 
 Weight Sense ideal bir vücut şekillendirme cihazıdır. Karın, bacak, kalça ve basendeki yağların ve selülitlerin yoğun olduğu bölgelerde yağın çözülerek parçalanmasını sağlar.   
 
  Kilo kaybı, incelme, göğüs geliştirme ve fiziksel terapidir. Lenf drenaj, vücudu zararlı toksinlerden arındırır. Vücudu sıkılaştırır. Ödem atılımını sağlar.
 
 Lenf Drenaj Uygulaması;  Lenf, akkan olarak da bilinir, canlılarda dokularda yer alan vücudun sıvı dengesinin korunmasını sağlayan, bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzaklaştıran, kanal ve kanalcıklardan oluşan özel bir toplar damar dolam ağıyla kan damarlarına dökülen renksiz sıvı.  Lenf Drenaj damarlarındaki basınç, kan damarlarındakinden daha düşüktür ve lenf sıvısı kandan daha yavaş akar. Lenf damarlarındaki hücre duvarlarının geçirgenliği kılcal damarların duvarlarından daha fazladır.   
         Lenf Drenaj damarları tek yönlüdür, sıvının kalbe ilerlemesi geri gelmemesi için kapakçıklar vardır.
 Lenf sıvısı kalbe giden yol boyunca irili ufaklı 3mm. den 3cm.ye varan lenf bezlerinden geçer.  Lenf Drenaj bezleri süngersi yapıdadır ve içinden geçen sıvıyı süzmek gibi görevleri vardır. Lenf bezleri yuvarlak yada oval, fasulye biçimindedir. Bunlar genellikle belirli yerlerde gruplar halinde bulunur. Her merkeze vücudun belirli bir bölgesinin lenf sıvı akar.  
     Uygulanan sağlıklı diyetle yağ hücreleri boşaltılır. Boşaltılan bu yağ hücreleri pasif jimnastikle yapılan kas hareketleri ile sıkılaştırılır. Bu çalışmayla amaçlanan, enerji harcamak değil, kas gerginliğini arttırmaktır. Farklı kas grupları belli bir program doğrultusunda çalıştırılır. 
 
 Lenfatik Drenaj Masaj;  Lenfatik drenaj masaj elle veya lenf drenaj makinası ile uygulanır.
 
 Elle Yapılan Masaj;    Derinin önce hafif harekete geçirilmesini sağlanıyor. Yapılan hareketler damarlardaki lenfatik akışı itiyor. Belirli noktalara parmaklarla bastırıldığında, kullanılan lenfler atılarak yenileri oluşuyor, bu da o bölgedeki kan dolaşımının, hiç bir güç kullanılmadan hızlanmasını sağlıyor.         Lenf drenaj makinası ise, vücutta lenfatik sistem adı verilen, hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımını hızlandırıyor. 
        
 Bu aletin ayrıca kas sistemi üzerinde de olumlu etkisi vardır.
 
 Makinanın yaptırdığı tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı itiyor ve lenfatik sistemin düz kaslara ait ksmna etki yapyor. İnsan organizmasını içi su dolu bir küvete benzetirsek, filtrasyonunu atar damar sistemi, boşalma ve emilip dağlmayı da toplar damar sistemi tekil eder. Lenfdrenaj, kanda dolaşan serbest yağ asitlerin, kolayca yakılabilecek hale getirilmesini sağlıyor.    
 
  Aşırı kilo fazlası olan; adet öncesi dönemde vücudunda ödemler oluşan; selülitinden yakınan ve meme kanseri sonrası kollarında ödemler meydana gelen hanımlar lenfdrenaj sayesinde tüm bu sorunlarından kurtuluyorlar. 
 
 Lenfdrenaj cihazı ile parmak uçlarından yukarı doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulanarak, lenfdrenaj sağlanıyor. Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma oluyor.   
 
 Lenf Drenaj Yöntemi Nasıldır? 
 Cihaz parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulayarak, lenf drenajını sağlar. Haftada 2 ya da 3 kez uygulanabilir.    Mezoterapi ve karboksiterapi sonrasında uygulamanın etkinliğini arttırmak için uygulanır. Seanslar yaklaşık 30 dakika sürer. 
 
 Lenf Drenaj Etkileri Nelerdir?     Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma meydana gelir.  Lenf Drenajı, selülit uygulaması dışında çeşitli sebeplerle vücutta biriken ödemin dışarıya atılmasını sağlayarak bağışıklık sisteminin ve diğer bazı organ sistemlerinin çalışmasını düzenler, özellikle varis giderilmesinde de kullanılır.
 
 Lenf Drenaj Kimlere Uygulanır ?   
   Uygulanmamasını gerektiren herhangi bir durum yoktur.
 
 Lenf Drenajın Yan Etkileri Nelerdir?   
   Lenf Drenaj'ın yan etkisi yoktur.  
 
   ELEKTROTERAPİ Düşük frekanslı darbeler kasları titretip büzer, buda yüksek miktarda yağ hücresini parçalar. 
 
   Elektrikli tamponlar metabolizmayı hızlandırarak yağ oluşumunu azaltır.  
 
   Cihaz ekranının sol tarafındaki bölümden manuel olarak ayarlama yapılır.
 
5 farklı program uygulama imkanı var.     
 
    programların işlevleri aşağıdaki gibidir. 
 
  1.program: Yağ hücrelerinin çözülmesi ve kilo vermek için düşük yoğunluğu seçin.Vücudun her bölgesi için uygundur. 
  2.program: Daha çok kilo vermek için derin seviyedeki yağları çözer. 
  3.program: Kilo verilmesi için kasları çalıştırır. Yoğun yağlanma için uygundur ve kusursuz sıkılaştırma sağlar.  
  4.program: Lenf dolaşımını hızlandırmak ve yağ hücrelerini azaltmak içindir. Toksinlerden arındırır. 
  5.program: Kas hareketlerini arttırır.   Uygun program seçilir. Kavitasyon vb. incelme işlemleriyle birlikte 20 dk , tek başına ortalama 30-40 dk arası uygulanır.Elektrotlara jel sürülerek uygulanır. Yoğunluğu kişiye göre 3-6 arası ayarlanmalıdır.  
 
     HAVA BASINCI    Sistem 3 farklı mod ile çalışır.  
 
    11-12-13-14-15 modları: Uzuvlardan merkeze hava basıncı.   
 
    21-22-23-24-25 modları: Merkezden uzuvlara hava basıncı. 
 
    31-32-33-34-35 modları: Beraber çalışan hava basıncı.  
 
    Tüm modlar için küçükten büyüğe basıncın yoğunluğu ayarlanır.   
 
     Her bir ünite kendi içinde manuel ayarlanır.
     İsteğe göre tek tek veya hep birlikte kullanılması mümkündür. 
 
     Lenf drenaj herhangi bir incelme cihazından sonra 20 dk veya tek başına 40 dk uygulanabilir.
 
 
 
 


top
Soru SorTelefon Et