Mezoteraphy

 Mezoteraphy

MEZOTERAPHY NEDİR?

Estetik amaçlı  bir işlemdir. Homeopatik ajanlar, farmasötikal ajanlar, vitamin, bitki özlerinin cilt ve cilt altına uygulanmasıdır. Enjekte edilecek maddeler kişiye ve amaca uygun şekilde seçilmektedir. İğnesiz Mezoterapi, yaptırmak istediği veya mezoterapiyle çözüme kavuşacak bir problemi olduğu halde iğne korkusu olanlarda veya denize gireceği, dekolte kıyafet giyeceği vs. gibi nedenlerle cildinde iz ve morluk olmasını istemeyenlerde uygulanır.

Mezoterapi tedavisinde cihaza özel  içerisine konmuş olan serumlar kullanılır. Elektrik akımı vasıtasıyla ciltteki gözenekler açılır ve o anda büyük serum molekülleri hücreler arası aralıktan cilde girer, cihaz ciltten çekilince gözenekler tekrar kapanır. Bu işlem esnasında serum cilt- orta deri-cilt altı ve yağlı dokulara kadar ilerlemiş olur. Her paket hastanın problemine göre hazırlanmış selülit, ağır selülit, çatlak, gevşeklik ve sarkma, saç dökülmesi, ciltte güneş hasarı veya antiaging yani yüz gençleştirme paketi gibi serumlar içerir.

İğnesiz mezoterapi uygulama sıklığı :

Haftada bir veya beş günde bir uygulanır. Kişiye, gelirken uygulama bölgesini hafif keseleyerek yıkaması ve üzerine hiçbir kozmetik veya bakım ürünü sürmeden gelmesi söylenir. Hastanın uygulama yapılacak bölgesi silinerek cilt üzerinde kalmış olabilecek yağlı tabakadan temizlenmiş olur. Uygulama yapılacak taraftaki metal çubuk hastanın eline verilir ve sıkıca tutması istenir. İşlem yapılırken hastanın metal takılarını çıkarması istenir.

 İğnesiz mezoterapinin yüzde uygulanması:

İğnesiz mezoterapinin yüzde uygulanma sıklığı; aynen cilt bakımında olduğu gibi ayda bir uygulanır. Ciltte sarkması- güneş hasarı ve kırışığı çok olanlarda kür yapılır. İlk ay haftada bir, ikinci ayda 15 günde bir, üçüncü ayda ise ayda bir defa uygulanır. Hastaya temiz ciltle gelmesi söylenir, gelmemişse cildi temizlenir. Uygulamaya boyundan başlanır, yukarıya doğru çıkılır.

Mezoterapi hangi durumlarda kullanılır?

Selülit, saç dökülmesi, skar revizyonu, yani ciltteki nebbe dokularının iyileştirilmesi, yüz gençleştirme, bölgesel yağlanmaların tedavisi gibi işlevler için uygulanır.

Mezoterapi kimler için uygun değildir?

Hamilelerde, felç geçirmiş olanlarda, şeker hastalarında, kanserli olanlarda, kan pıhtılaşması bozukluğu olanlarda, çoklu ilaç kullanan kalp hastalarında mezoterapi uygulaması yapılamaz.

Mezoterapinin yan etkileri nelerdir?

Mezoterapi uygulaması sonrasında uygulama yapılan  bölgede geçici ezik ve çürükler olabilir. Kullanılan maddeler sistemik dolaşıma karışmaz. Bu nedenle bu problemler geçicidir.

Mezoterapiye cevap ne zaman başlar?

Hastalığın ciddiyetine göre ve vücut yapısına göre cevap değişir. Ancak genel olarak 2-3 seansta sonuç alınmaya başlar.

 Mezoterapi nasıl etki eder?

Mezoterapide problemin olduğu bölgeye uygun solüsyonlar hazırlanarak işlem uygulanır. Bu şekilde o bölgedeki kan dolaşımı, lenfatik dolaşım ve immüne cevap verilerek düzenlenir.

Mezoterapi kullanım alanları

Selülit mezoterapisi: Selulit her yaş grubu kadın ve erkekte görülebilen ciltte dalgalı yumru görünümüdür. Problem genelde hormonal duruma bağlı lenf drenaj sorunu sonrası ortaya çıkmaktadır. Sellülit tedavisi için mezoterapi ile 4-10 haftada, haftada bir kez olmak üzere başarılı sonuçlar alınır. Eğer hasta diet ile bunu korursa sonuçlar daha kalıcı hale gelir. Mezoterapi ile cilt altına absorde edilen maddeler sellülitli alanda kan akımını ve lenfatik dolaşımı düzenler, yağ depozitlerini çözer ve sertleşmiş bağ dokuyu düzeltir. Bu şekilde görünümü değiştirir.

Lokal (bölgesel) yağlanma mezoterapisi: Mezoterapi, karın, bel, kol ve bacaktaki bölgesel yağlanmaların giderilmesinde liposuctiona alternatif tedavidir.

Skar tedavisi: Skar, cilt lezyonundan sonra oluşan doku tamiridir. Doku oluşan hasarı giderirken bazen o bölgedeki reaksiyona bağlı olarak nebbe dokusu oluşabilir. Bu bölgelere üçer hafta aralıklarla 5-6 seans mezoterapi yapılabilir.

Saç dökülmeleri (Alopesi)mezoterapisi: Alopesi saçların dökülerek bölgesel veya tümden azalması veya yok olmasıdır. Özellikle bazı tip saç dökülmelerinde oldukça iyi ve sonuçlar alınmaktadır. Hastanın problemine göre haftalık veya iki haftalık seanslar şeklinde 4-10 seans yapılır.

Cilt gençleştirme (Mezolift) mezoterapisi: Güneş hasarı ve kollajen kaybı birleşerek cildin dolgunluğunu ve görünümünü bozar. Mezoterapi yoluyla vitaminler, antioksidanlar ve bağ doku maddeleri dermise infüze edilir yani cilt içine  verilir.  Haftalık uygulamalar şeklinde 2-4 seans tedavi yapılır. Mesolift oldukça etkili bir anti-aging tedavidir. Ciltte kollajen sentezini uyarır; gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık oluşur.

Yüz mezoterapisi (mezolift): Yüz mezoterapisinde serumlar küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına direk olarak verilir. Böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca serumlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Yüz mezoterapisi (mezolift) nasıl etkili olur?

Yüz  mezoterapisi (mezolift) yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına  uygulanır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması ile cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.

Mezoterapinin (mezolift) yüz bölgesinde kullanılma nedenleri nelerdir?

Donuk ve parlaklığını yitirmiş ciltlerin canlanması, ciltte elastikiyet kaybının önlenmesi, sarkma tedavisinin sağlanması, cildin yaşlanmasını engellemek, yüzün yorgun görünümünü gidermek, sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek, yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak, güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek, diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek, sivilce izi, diğer yara ve yanık izlerini gidermek için kullanılır.

Elifçe de Mezoteraphy;

Profesyonel cihazımız  son derece farklı fonksiyonlara sahip olup, vakum, Radyo frekans, yüz liftingi, soğuk çekiç, göz probu ile kombine olarak kullanılan bir cihazdır. 


top
Soru SorTelefon Et