DR ROLLER

 DR ROLLER

   DERMA ROLLER NEDİR?

   Dermaroller, cilde mikro kanallar açan, dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğneciklerden oluşan bir mekanizmadır. Cildi uyarmak için kullanılır. Açılan kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin daha çok ulaşması sağlanır.

  Yaşlanan, lekelenen, çatlayan, kırışan, fonksiyonları yavaşlamış deri üzerinde onu uyarmak ve kendi kendisini onarmasını tetiklemek için kullanılır.

  Estetisyenlerin ve Doktorların kullandığı dermaroller?ler daha derine inen (2 mm) iğnelerden oluşur. Ev kullanımı  için olan dermaroller?ler daha kısa iğnecikler içerir. (0,5 mm) Kırışıkların azalması için daha derin (1mm) uçlar kullanmalısınız.

  Cildi uyardığı için ve ardından sürülen kozmetikleri serumları deri çok hızlı ve derine emdiğinden, kullanılan serumların etkisini ikiye katlayan bir sistem diyebiliriz. Sağlıklı hücreler, lif üretimi, Hyalüronik asit üretimi artıyor, cilt aydınlanıp, geriliyor.

 " title="" target="">javascript:nicTemp();

 Nerelerde kullanılır?

  Yüzde, ellerde, dekoltede, selülitli bölgelerde, çatlaklarda kullanılır. Roller yapıldıktan sonra deriye sürülen ürün çok daha derine emildiği için selülit kremlerinden maksimum fayda sağlanır..

  Yüzde uygulandığında minik bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.

 " title="" target="">javascript:nicTemp();

Nasıl kullanılır?

Uygulamayı evde yapabilirsiniz...

Çukurların gitmesi için dermaroller uygulamasını seçtiyseniz şunu unutmayın ki ?derin çalışılması? gerekir ve siz değil, bir Estetisyenin veya hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır. Konusunda uzman olmayan hiç bir salon ve Klinikte Dr Roller işlemi yaptırılmamalıdır. Kaliteli Dr Roller kullanan, işletme ve salonlar tercih edilmelidir. Cildiniz ALTIN değerinde Lütfen unutmayın. Elifçe Güzellik Merkezi olarak Medikal şirketimiz ile ürünlerin tedariğinden, son kullanıcı müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik olarak her türlü uygulamada yanlarında olmaktan, kişiye özel hizmet vermekten mutluyuz ve gururluyuz. Erzincan ilinde Estetisyen eğitmen istihdam eden TEK güzellik Salonu olan işletmemizde her türlü güzellik uygulaması mevcuttur.

Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. Deride ürünün alt tabakaya geçeceği binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenerek başlanması şarttır. Bastırmadan, silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirirsiniz. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır!

 " title="" target="">javascript:nicTemp();

Ne kadar süre kullanılır?

Dermaroller kür olarak uygulanır. Sık kullanılması deride tahriş yaratır ve hırpalar. Hijyen çok önemlidir. Haftada bir kez uygulayarak 4 seanslık kür ile başlayabilirsiniz.

On beş gün ara vererek 5 nci seansı yapabilir, on beş gün ara vererek altıncı seansı yapabilirsiniz. Sonrasında da ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.

Ne kadar sıklıkla yapılacağına doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verecektir. Haftada bir kez uygulanarak altı seans yapılmasına, sonrasında da on beş günde bir uygulanmasına doktor karar verebilir.

 " title="" target="">javascript:nicTemp();

Uyguladıktan sonra bakım?

Hafif kızaracaktır elbet. Dermaroller yaptıktan sonra mutlaka ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve yenilenmeye hızla başlamasıdır. O halde, derinizde ?sorun? ne ise ona göre ürün sürülmesi gerekiyor.

  • Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı aminoasit içerikli ürünler kullanın.

  • Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.

  • Selülitli bölge ise dermaroller uyguladığınız alan, kafein içerikli ürünler kullanın.

  • En az 1 saat sonra nemlendiricinizi uygulayın.

  • Dermaroller sonrası lütfen mümkünse güneşe çıkmayın. Çıkacaksanız da nemlendiricinizden sonra mutlaka yüksek SPFli bir güneş koruyucu kullanmayı unutmayın.

  • " title="" target="">javascript:nicTemp();

  • " title="" target="">javascript:nicTemp();


top
Soru SorTelefon Et